A lélekben nincsenek jó erők és nincsenek gonosz erők.
Csak Erő van. A nagy kérdés az, hogy mire használod az erődet? Vagyis jó ember vagy-e, vagy gonosz?
Tulajdonképpen az öregkor egyik legfontosabb kérdése: elpazaroltad-e butaságokra a kapott erődet, vagy értékes dolgokra fordítottad?
Romboltál vele, vagy építettél?
Vigasztaltál, vagy bánatot okoztál?
Gyógyítottál, vagy megbetegítettél?
Ezt jelenti az ember lelki szabadsága: egyedül tőled függ, hogy mire használod az erődet.
(Popper Péter)

2011. június 18., szombat

Bach virág terápia gyerekeknek


Miért ajánljuk a terápiát?
Mert a Bach-virág terápiának nincs mellékhatása, nem okoz függőséget, nagy előnye továbbá, hogy a gyermek is könnyen beveszi a vízben oldott cseppeket.

Mikor ajánlott a terápia?
Ha a gyermeknek krónikus betegsége van, ha viselkedésbeli zavarok lépnek fel, ha új, számára nehéz helyzetbe kerül, nem tud feldolgozni valamilyen problémát. Ha valamilyen okból stresszes élethelyzetbe kerül (családi probléma, óvoda-iskola váltás, válás,rémálmok gyötrik,szülők elválnak,gyászidőszak stb.) Ne feledjük, hogy 7 éves korig a gyermek a szülőkhöz kötődik lelkileg(leginkább az anyához), ezért a szülőkkel együtt  kell kezelnünk , hogy a problémák megoldódjanak!

2011. június 14., kedd


Segítség Bach virág terápiával várandósság ideje alatt,és gyerekágyas időszakra

Kismamaként,szoptatós anyaként sem szedhetünk gyógyszereket.De szerencsénkre vannak alternatív és szelíd gyógymódok.Most beszeretném mutatni dióhéjban milyen állapotokban szokott egy egy kismama belecsúszni,mint sem sejtve,hogy az az állapot egy diszharmonikus állapot, ami inkább közelebb visz a betegség pólusához ,mint az egészséghez. A 38 virágesszencia közül a megfelelő kiválasztása, nem testi tünetek (pl. fejfájás), hanem érzelmi megnyilvánulások alapján történik (szorongás, félelem). Minden egyes Bach szer egy növény esszenciáját tartalmazza, amit bizonyos hangulati állapot vagy személyiségtípus kezelésére szánnak.    
Elsősegély csepp SOS cseppnek is szokták hívni– “A sürgősségi szer”
Öt esszencia keveréke: napvirág, cseresznyeszilva, iszalag, nebáncsvirág és ernyős madártej.  Testi és lelki traumák esetén jó szolgálatot tesz.  Vajúdás alatt egy pohár vízbe cseppentve gyors segítséget jelent
Félelem kategóriájában tartozó eszenciák :
Bohócvirág állapotban az egyén rémisztőnek éli meg az élet nehézségeit és rettegéseit magában folytja,fél a közösségtől ezért kerüli. 
Az egyén megtudja mondani mitől fél ,egy adott konkrét dolgoktól  például szüléstől, fájdalomtól.
"Bátorság virágának" szoktál titulálni,ezért önbizalmat add és ,segít megküzdeni  a félelmekkel és fóbiákkal. Vörös vadgesztenye állapotban az egyén állandóan aggódik másokért,kismama állapotban  féltheti  babáját mindentől,anyaként túlzottan kötődik e miatt  gyerekéhez és a  széltől is óvná.
“Az önállóság virágának szoktál titulálni,a gyógyír segít nyugodtan,tisztán és higgadtan gondolkodni.
Rezgő  nyár állapotban az egyénnek sejtelmes félelmei vannak,rémálmok gyötörhetik,szellemeket láthat vagy félhet tőlük.A bátorság virágának szokták titulálni.A gyógyír,fokozatosan ráébreszti az egyént,hogy miben találhat több értelmet,hogy tehet szert több önbizalomra,csökkenti a félelmeket.
Molyhos napvirág állapotban pánikrohamot érez az egyén,teljesen olyan érzése van,hogy megbénítja  félelem és földbe gyökerezik a lába.Az eszencia segít kitörni és vissza jönni  a valóságban ebből  a cselekményképtelen állapotból.
Cseresznye szilva állapotban az egyén fél a  kontrollt önmaga érzelmei és indulatai fölött és esetleg olyant mond vagy cselekszik ami nem hozzá méltó.Az eszencia segít megküzdeni ezekkel a gondolatokkal a nélkül,hogy elveszítenék az önuralmukat.

Pillanatképek a nagy babás órákról







































Posted by Picasa

2011. június 4., szombat

A kismama jóga oktató szerepe

Hazánkban a magyar nők 99 százaléka még mindig nem választhatja meg, hogy milyen helyzetben szül. Amint a kórházba ér, a személyzet átveszi a vezetést és ő, különösen, ha első gyermekét szüli önkéntelenül is átadja magát a kórházi személyzet hatalmának. Mert hiszen a szülő nő a legvédtelenebb és legkiszolgáltatottabb helyzetben érezheti magát  ekkor, és ugyan mindenki a környezetében jót akar neki, mégis úgy irányítják a dolgokat, hogy nekik legyen kényelmes.Sajnos saját tapasztalatból is megerősítettem ezt a tényt és saját tanácsadásaimon is szoktam elég sűrűn ilyen helyzetekkel találkozni. Abban a kórházban ahol én szültem sem engedélyezték ezt meg,sőt mi több lassan a császármetszés irányában tolták el a folyamatot.Hazánkban van egy olyan téves eszmélj,ami szerint a császáros szülések kedvezőbbek mint  természetes szülés,mert akkor nem fáj stb stb.EZ NEM IGAZ!Később részletesebben írok e témáról is,miért nem.
A háton fekve , felhúzott lábakkal történő szülés jó betekintést nyújt a szülőcsatornába, az orvosnak, szülőnőnek nem kell lehajolni és ha vágni kell, minden kéznél van. Persze, ennek megfelelően a beavatkozások száma is nő. Könnyebb így vákuumozni, fogózni is.
Csakhogy ez a helyzet teljesen figyelmen kívül hagyja azt az anatómiai előnyt, amivel csak a nők vannak megáldva ,mint ahogy  a fizika törvényeit is,adott esetben  gravitáció segítségét. A nők farokcsontja ugyanis nincs összeforrva az utolsó csigolyával, hanem ín köti oda. Ez az ín és izom, szülés közben, ha a farkcsont szabadon van, megnyílik. A kutyák is ha  székelnek felemelik a farkukat.. Ugyanez történik a nő farkcsontjával amikor szül, ha négykézlábon van, vagy guggol, vagy áll. Viszont ha ezen a farkcsonton egész súlyával fekszik, ez a reflex nem képes működni és a baba fejének kevesebb hely marad.
A másik fontos erő, amit a háton fekve szülés kizár a gravitáció. Ha egy nőt engednek mozogni szülése közben, a kitolás időszakában, amikor az adrenalin beindul testében ő ösztönösen függőleges helyzetet fog keresni, felguggol, vagy felegyenesedik, feltérdel, vagy feláll. Azok a nők, akik vajúdásuk és kitolásuk közben függőleges helyzetet vesznek fel, átlagosan 30 százalékkal megrövidítik szülésük időtartamát. Ez anyának, babának éppoly fontos.
A jóga óráimon egyik cél  , hogy a nőknek vissza adjam a saját hatalmukat .Az az megtanítsam a  saját hatalmát használni és megérteni  a testének üzeneteit.Hiszen a szülés és gyermeke születése az ő szerepe, hát dönthessen is, hogy hogyan használja testét ebben az óriási, csodálatos természet adta feladatában. A nők ősidők óta tudják, hogy hogyan kell szülni. Amire igazán szükségük van, az a biztonság megteremtése és a támogatás, az intim szféra és bizalom kialakítása.Mert a szülés akár a szexuális folyamat, ha valaki el tud jutni oda, hogy szülése közben ugyanolyan boldog legyen, mint amikor megfogant benne a gyermek, akkor az a gyermek is boldog emberként fog megszületni és élni. És persze itt az apáknak is nagy szerepük van.. Nem csak fizikailag fogja megterhelni őket a szülés, hiszen ha a szülőnő úgy kívánja, segíthetnek a vajúdó és szülő pozíciókban, de az ő feladatuk lenne az, hogy biztosítsák a terepet, az intim szférát. Valóságos őrző védő szerep ez, mert szülés közben a nő be kerül egy olyan dimenzióban,ahol nem tud dönteni, neki az a feladata, hogy átadja magát a születés erejének. Ha a pár szülés előtt mindent jól megbeszélt és tudják mit akarnak, akkor az apa feladata lenne az, hogy a szülési terv kivitelezését biztosítsa.Ebben szokott segíteni  szülés felkészítő tanfolyamaim.Ugyan is,az apák nem tudják sokszor meddig tart az ő felelősségük,miért kell egyáltalán neki ott lenni,ha nem orvos,és ráadásul rosszul van  a vértől is.
Hogyan segíthet ebben a jóga? A jóga segít abban, hogy testünkre érezzünk és ezen keresztül meghalljuk a baba üzenetét. A jóga támogatja a befelé hallgatózás folyamatát, ami a várandósság természetes velejárója, felébreszti az ősi erőkben vetett bizalmat. Ugyanakkor megnöveli az önmagunkba és a felettünk álló szellemi erőkbe vetett bizalmat is.Nem kell vallásosnak lenni ahhoz, hogy ezeket az erőket megtapasztald. A jóga oktató szerepe itt az, hogy ezt a folyamatot, ezt a felismerést,ezt a növekedést,ezt  a  tapasztalást  a tanítványai(kismamák ) lelkében segítse.

AUM Jóga Magazin» Anatómia Ászanák Ászanák kezdőknek » Ászanák gerincferdülésre

AUM Jóga Magazin» Anatómia Ászanák Ászanák kezdőknek » Ászanák gerincferdülésre

A reciprok gátlás

Agonista és antagonista izmok Janu Sirsasanában
undefinedundefined

Életre kel a csípőhorpaszizom

AUM Jóga Magazin» Anatómia » Gyógyír merev vállakra

AUM Jóga Magazin» Anatómia » Gyógyír merev vállakra
Bejegyzés közzététele